x

REZERVASYON FORMU

x

Anınızı bizimle paylaşın :)

Sık Sorulan Sorular (S.S.S)

GERİ DÖNÜŞÜM TALEBİNDE BULUNUN

Geri Dönüşüm Nedir?

Canlılar tarafından tüketilen atıklardan değerlendirilebilen atıkların çeşitli fiziksel veya kimyasal süreçlerden geçerek ikincil hammaddeye dönüştürülerek tekrar üretim sürecine dahil edilmesine geri dönüşüm denir. 

Geri Dönüşümün Yararları Nelerdir?

Yaşarken tükettiğimiz tüm maddelerin atıklarını yeniden dönüşüm halkası içine dahil ettiğimizde bu atıkların tekrar ham madde olarak kullanılmasına destek sağlamış oluruz. Doğadan aldıklarımızı tekrar doğaya verdiğimizde insan nüfusunun artışı ile paralel olarak artan tüketimin de doğal dengeyi ve ekolojik çevreyi bozmasını engellemiş oluruz. Bununla birlikte yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar ham madde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu da ortaya çıkarır. Örneğin yeniden kazanılabilir alüminyumun kullanılması, alüminyumun sıfırdan imal edilmesine oranla %35'e varan enerji tasarrufu sağlamaktadır. • Doğal kaynaklarımızı korur • Enerji tasaruufu sağlar. • Atık miktarı azalır. • Ekeonomiye katkı sağlar. • Uygar bir millet yetişir.

Geri Dönüşüme Destek Vermek İçin Neler Yapabiliriz?

Unutmayınız, geri dönüşüm evde başlamaktadır. Evlerinizdeki kağıt, cam ve plastikleri geri dönüştürülebilirsiniz. Kağıt, cam ve plastik atıklar için hazırlayacağınız üç farklı geri dönüşüm kutusunda, ilgili atıkları geçici bir süre biriktirebilir ve bağlı bulunduğunuz belediye ile irtibata geçerek kutularınızın toplanmasını isteyebilirsiniz. Çocuklarınızı bu konuda bilinçlendirin. Ev ve çevrenizde belirlediğiniz heba olacak atıkların toplanması için belediyelerden yardım isteyin. Bazı belediyelerin ise geri dönüşüm kumbaralarını sokaklarda görüyorsunuzdur, mutlaka kullanın. Geri dönüşüm şirketlerini ve doğa derneklerini mutlaka destekleyin

PP GRANÜL

Polipropilen , otomotiv sektöründe, plastik kasa üretiminde, inşaat sektöründe (yalıtım, kroşe, paspas, konik ayak vs.), kova, saksı, masa, sandalye ve çeşitli plastik oyuncak sektöründe kullanılmaktadır.

ÜRÜN GRUPLARIMIZ

BİZE YAZIN

Özinci Geri Dönüşüm yeniliklerinden haberdar olmak için bize yazın